Blog

1. Vine (Free)
6 sn.lik video oluşturma aplikasyonu Vine, Twitter kurucularının işi. Açıldıktan çok kısa bir süre sonra free uygulamalar arasında birinci sıraya oturdu.

2. Snapchat (Free)
Kullanıcılarına birbirlerine resimli mesaj göndermelerini sağlayan uygulama. Normalde gönderilen resimler 10 sn. İçinde yok oluyor, ancak dikkat, bazen ekranın screen shot’ını alarak resmi saklamak mümkün. Bu durumda mesaj sahibine bir uyarı gönderiliyor.

3. Foursquare (Free)
İnsanların bulundukları mekan, adres, yerde check-in yapmalarını sağlayan ve bunu dünya aleme duyuran uygulama. Sadece bu kadarla sınırlı değil, Checkin yapılan yer hakkında ileri geri konuşmak, orayla ilgili ipucu bırakmak, şehirle ilgili farklı konseptlerde listeler hazırlamak mümkün. Sizin check-in yaptığınız yerlere göre seçimlerinizi göre daha iyi öneri ve menüler gösteriyor. Ayrıca çok sık gidilen yerlerin mayor’lığını sahiplenip bir takım sanal rozetler kazanılıyor.

4. Facebook Messenger (Free)
Facebook mesaj servisini yüksek yetenekte kullanmanızı sağlayan özelleştirilmiş mesaj programı.

5. Pinterest (Free)
Sitenin fanları için, her şeyi her yerde pin etmeyi sağlayan uygulama

6. Instagram
Herkesi fotoğrafçı yapan Instagram ile çektiğiniz resimleri, 19 farklı filtreden geçirip playformda paylaşabiliyorsunuz. Takipçileriniz, favorileriniz, kendi fotolarınız derken bildiğiniz bir fotoğraf komünitesi kurulmuş durumda.

7. Spotify
Müzik dinle, dinlediğini paylaş, millet ne dinliyor diye bak işlevlerini yerine getiren offline hizmet almak isterseniz aylık 9,99USD ödeyeceğiniz uygulama.

8. Linkedin
Profesyonellerin Facebook’u.

9. Tumblr
En popüler microblogging sitesi Tumblr’ın uygulaması

10. Hootsuite
Facebook, twitter, Linkedin ve Foursquare’ı tek bir ekrandan idare etmenizi sağlayan uygulama

Author: Sosyal Keçi

Leave a Reply